תפריט

החשיבות של אפיון אתר

שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

החשיבות של אפיון אתר 

היום יכול כל אחד בקלות ובמהירות לעצב ולבנות אתר אינטרנט באופן עצמאי. אך כדאי לכל בעל עסק לקחת בחשבון , שאתר האינטרנט של העסק, החנות או החברה, הוא בעצם הפנים של החברה בעולם הסחר הגלובלי, וחשוב ביותר לשים לב לנראות, לאופי ולאפיון האתר. הנטייה בקרב רוב החברות והעסקים הבונים אתר אינטרנט לעסק, היא לפנות לחברה המתמחה בבניית אתרים, וכן לאפיין את האתר מכיוון שלאלמנטים אלה חשיבות מכרעת בהצלחת האתר ברשת ובהשגת הצלחה כלכלית דרכו.

מהו אפיון אתר ?

תהליך אפיון אתר הוא תהליך ארוך החודר לעומק באופן משמעותי. אפיון אתר אינטרנט הוא תהליך הסורק את האסטרטגיה של העסק, כולל התייחסות למטרות שהוצבו לעסק, לסוג המוצר שהעסק מספק, ולשוק שבתוכו הוא פועל וגם למתחרים בו. 

אתר אינטרנטי שעבר תהליך אפיון נכון, הוא אתר מעוצב ובנוי היטב המשרת את הצרכים הגדולים יותר של העסק. בתהליך אפיון האתר, עוסקים בהבנת צרכי הלקוח, המטרות שלו, השוק בו הוא פועל ואיזה אתר צריך לבנות עבורו, מדויק ויעיל שיתפקד ויעמוד במטרות. ניתן לפרוט את תהליך האפיון של אתר לשישה שלבים :

  1. חקירת עולם התוכן של המותג או העסק – מהם המוצרים,השירותים, התוכן ומיהו קהל היעד.
  2.  גיבוש אסטרטגיה דיגיטלית-  כאשר האתר הוא חלק מפריסה רחבה יותר של נוכחות בפלטפורמות חברתיות ובמובייל.
  3.  סקירת המתחרים , הן בשוק המקומי והן בשוק הגלובלי
  4.  מיקוד פוקוס על הדברים החשובים, והפרדה מהדברים הפחות חשובים
  5.  בניית היררכיית התוכן של האתר.
  6.  בניית Wireframes  של הפונקציונאליות הטכנית ושל חווית המשתמש באתר.

 

תהליך אפיון אתר דומה לתכנון אדריכל ומהנדס בעת בניית בית. תהליך מקצועי ונכון יכלול בסופו הוראות מדויקות לצוות העיצוב והפיתוח. בתהליך זה הלקוח נדרש למרב הפתיחות והתיאור המדויק עד לפרטים הקטנים ביותר של צרכי העסק. מהו האופי העסקי, מהם ערכי המותג, מהם המוצרים ומיהם הלקוחות, בנוסף נדרש הלקוח להתמקד ולפרט את מטרות העסק וצרכיו ככל הניתן. לאחר השלמת התהליך, יקבל הלקוח הוראות מדויקות לגבי כל הנושאים החשובים שיכיל האתר, כולל עיצוב תכנות ועוד.

בניית עץ תכנים לאחר אפיון אתר

לאחר אפיון אתר, נבנה עץ תכנים עבורו, זהו בעצם עיצוב כל האלמנטים החשובים שיופיעו באתר, העמודים השונים, התכנים בכל עמוד, עיצובם וההיררכיה שלהם, כלומר מה יופיע בדפים הראשונים ומה בעומק האתר, בעזרתם נבנים סרגלי הניווט באתר. 

 

יכול לעניין אותך גם:
מאמרים
מערכת crm לעסקים קטנים

מערכת CRM היא תוכנה המשמשת על מנת לשמור על קשרי לקוחות. הוא מתפקד כמאגר מידע המאחסן מידע על לקוחות החברה, צרכיהם, העדפותיהם ועוד. זה גם