תפריט

סוגי אתרים

שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

סוגי אתרים – אז מה מתאים לכם?

ברשת יש כל מיני סוגים של אתרים. כמו שיש כל מיני עסקים, ככה יש כל מיני אתרים. צריך שתהיה התאמה בין סוג האתר לבין העסק, כדי שלגולש יהיה ברור מהו האתר, מה האפיון שלו, המטרה, קהלי היעד ועוד.

לפני שבכלל מתחילים בהקמה של אתר אינטרנט, הכי חשוב זה להגדיר מה מצופה ממנו. בעליו של האתר צריך לומר לחברת בניית האתרים בה בחר, מה הוא רוצה להשיג מהאתר שלו. החברה צריכה להחליט איזה סוג אתר ישיג את המטרות הללו. הרבה פעמים חשוב לומר, בעליו של האתר עצמו לא יודע מה הוא צריך, וזהו תפקידה של חברת בניית האתרים לעזור לו להבין איזה סוג אתר צריך לבנות עבור העסק שלו.

יש אתרים בהם יש רק הצגה של פרופיל העסק או החברה, חלק מהם מציגים חווית גלישה רחבה יותר, ויש כמובן גם חנויות אי קומרס. כל סוג אתר כזה הוא שונה ודורש טכנולוגיה, גישה ועיצוב אחר.

 

דפי נחיתה – אתר של דף בודד

דפי נחיתה הם אתר בן דף אחד. בדרך כלל הוא נבנה לצורך קמפיין באינטרנט אשר הגולשים מופנים אליו ע"י מודעות או באנרים. בלחיצה עליהם הם נוחתים על הדף ולכן שמו הוא דף נחיתה. תפקיד הדף  הזה, הוא לגרום לגולשים ליצור קשר עם בעל הקמפיין, בהשארת פרטים אישיים בדף הנחיתה, כדי להמשיך את התקשורת עם בעל האתר. בדרך כלל עסקים עושים דפי נחיתה לצורך אירוע מסוים כמו למשל הקמת מועדון לקוחות, קמפיין הטבות או מבצעים, חיסול קולקציה ועוד.

אתר תדמית

אתר תדמית הוא אתר שהמטרה שלו היא לבנות או לבסס תדמית לעסק. זה יכול להיות אתר תדמיתי עבור רואה חשבון או עורך דין או עסק של מכירת מוצרים, מתן שירות ועוד. התוכן באתר הזה חייב להיות שיווקי, רהוט וכתוב ברמה הכי גבוהה מהסיבה הפשוטה. תחשבו על אתר שמנסה ליצור תדמית עם תוכן המלווה בשגיאות כתיב או תחביר? איזה תדמית הוא יעשה על הגולשים? כפי הנראה גרועה.

נוכחותם של אתרי תדמית היא כדי להיות נוכחים ברשת, להעביר מידע על העסק, השירותים או המוצרים שהוא משווק וכן להגדיל את מעגל לקוחות הקיימים. הם נבדלים מאתרי תוכן משום שהנפח שלהם יותר קטן, ומכילים בעיקר חומר שיווקי. 

בנוסף לאתרים הנ"ל יש כמובן אתרי חנויות אינטרנט שהמטרה שלהם היא למכור, אתר תוכן שהתפקיד שלו הוא להעביר מידע ועוד.

למאמרים נוספים בנושא היכנסו עכשיו לאתר חדשות עשר.

 

 

יכול לעניין אותך גם:
מאמרים
מערכת crm לעסקים קטנים

מערכת CRM היא תוכנה המשמשת על מנת לשמור על קשרי לקוחות. הוא מתפקד כמאגר מידע המאחסן מידע על לקוחות החברה, צרכיהם, העדפותיהם ועוד. זה גם